ISKUSTVO #19 - Prvi susret sa Radiestezijom i njenim mogućnostima.
B. Plohl u svojoj knjizi „Podzemna zračenja – uzrok bolesti i raka“ kaže:
„Sve bolesti ljudi, životinja i biljaka imaju svoj primarni uzrok iz raznih zračenja, koja slabe organizam i na taj način ga čine osetljivim na bolesti“.
Radiestezija – pogled u svet vibracija.
Veština odabira pozitivnog mesta za stanovanje poznata je čoveku još od praistorije i vremenom je došlo do njenog usavršavanja. Danas su znanja te vrste objedinjenja pod jedinstvenim nazivom radiestezija i mogu se izučavati u raznim školama u svetu koje su otišle veoma daleko u bavljenju pomenutom tematikom.
Veština odabira pozitivnog mesta za stanovanje poznata je čoveku još od praistorije i vremenom je došlo do njenog usavršavanja. Danas su znanja te vrste objedinjenja pod jedinstvenim nazivom radiestezija i mogu se izučavati u raznim školama koje su otišle veoma daleko u bavljenju pomenutom tematikom.
Izbor mesta za život presudno utiče na dalji tok čovekove sudbine. Nevidljivi uticaji koji nas okružuju imaju veliku ulogu u našem svakodnevnom životu, a najvažniji uticaji te vrste odnose se na različita zračenja koja dolaze iz okoline i koja povoljno, ili loše utiču na naše opšte stanje. Mesto na kome spavamo ili radimo je pravo poprište strujanja nevidljivih zračenja a da mi toga uopšte nismo svesni.
Poreklo reči radiestezija potiče od latinskog radio(are), što znači zračiti i grčkog aisthanomai, što znači osećam.
Upotreba raklji je poznata čoveku još od drevnih vremena i uglavnom je vezana za otkrivanje vode, a manje je poznata njihova upotreba u otkrivanju ruda, nafte i raznih minerala. Korišćenje raklji u građevinarstvu, medicini, arheologiji i kriminologiji je novijeg datuma, ali su izuzetni rezultati postignuti na tim poljima doprineli da se u nekim zemljama čak zakonom reguliše upotreba radiestezije.
Nije poznato odakle je i na koji način radiestezija dospela na prostor Balkana, ali postoje istorijski zapisi koji govore da su Stari Sloveni upražnjavali veštinu rakljarenja u svojoj postojbini. Prvi pisani dokazi o ovoj vrsti znanja datiraju iz Kine, međutim
praistorijski crteži u pećini Altamira, u Španiji, kao i mnogi ostaci predmeta širom sveta govore da je znanje pronalaženja pitke vode i dobrog staništa oduvek okupiralo umove ljudi.
Osnovni razlog zašto bi neko trebao da bude upućen u oblast radiestezije je postojanje prirodnih i veštačkih štetnih zračenja koja mogu ozbiljno uticati na naš život. Prirodna zračenja nastaju kao posledica prirodnih procesa i za njih su znali svi stari narodi i borili su se na razne načine za njihovu eliminaciju iz životnog okruženja.
Međutim, danas je daleko više veštačkih izvora štetnih zračenja koji ometaju naše biopolje u pravilnom funkcionisanju. Kompjuteri, mobilni telefoni, klima uređaji, trafo stanice, dalekovodi i drugi veliki izvori zračenja mogu dovesti do nastanka ozbiljnih bolesti kod čoveka. Radiestezijom se omogućava prepoznavanje i adekvatno rešavanje njihovih negativnih uticaja.
Radiestezija je svoju primenu našla u mnogim oblastima i danas se gotovo smatra za naučnu disciplinu. Tom stavu sigurno je doprinela i misao Nikole Tesle: ”Onoga dana, kada nauka bude počela da istražuje nefizičke fenomene, za deset godina postići će više uspeha, nego u svim prethodnim vekovima svoga postojanja”.
Beograd i zračenje.
Problem kvaliteta života u urbanim sredinama može se umnogome poboljšati korišćenjem znanja koja nam radiestezija nudi.
Beograd leži na velikim rekama, kao i na podzemnim vodama, potocima i rečicama, koje gravitiraju ka Savi i Dunavu.
U Austriji i Francuskoj pre bilo kakve gradnje projektant mora da se obrati radiestezisti ili geobiologu koji vrši radiestezijsku/geobiološku analizu zemljišta i daje svoje mišljenje o povoljnosti gradnje na tom mestu. Velika pažnja se poklanja upotrebi zdravih materijala, pravilnoj orijentaciji građevine itd. Austrija, Francuska i Švajcarska to primenjuju, Nemačka je na putu da to prihvati, Skandinavske zemlje takođe. Pitanje je dana, da to prihvati, Skandinavske zemlje takođe. Pitanje je dana, da to postane uobičajena praksa u EU.
Neuroza, glavobolja, apatija, strah, nesigurnost, košmarni snovi, neshvatljive vizije, povremeni su ili česti pratioci senzibilnih korisnika tih prostora.
Pravilnim razumevanjem ovakve tematike, ljudi bi postali svesniji okruženja u kome žive i na taj način bi se promenio i sam način gradnje, ali i života. Mnogo pažljivije i sa više znanja bi se pristupalo prirodi i okolini u kojoj se egzistira, a time bi kvalitet života zasigurno porastao.
Sve informacije o načinu kako se zaštititi, ovoj temi, vašim pitanjima i/ili nedoumicama koje imate, proizvodima, poručivanju i načinu korišćenja (zvanično na tržištu, patentirani i sertifikovani na osnovu ANALIZA, od 2003g.) kao i saradnji sa nama, bez ikakvih daljih obaveza sa vaše strane:
_____________________________________
📲064/23-93-213
📧goranpanicvaljevac@
Goran Panić Valjevac
Član BIOGEN-a.
_______________________________________
1 view
242
67
2 months ago 00:32:14 1
КАК ТВОРЧЕСТВО ОБРЕКАЕТ ТЕБЯ НА БЕДНОСТЬ И ЧТО С ЭТИМ ДЕЛАТЬ?
2 months ago 00:30:01 1
Егор Летов и его Панк
2 months ago 01:25:16 1
Синдром госпожи Стайн | Четвертый выпуск: «Чайка»
2 months ago 00:21:02 1
История Культуры №13: Культура России XVIII века
2 months ago 02:15:08 14
Хозяева мира боятся, что люди узнают это — Антон Михайлов
2 months ago 00:39:36 1
Как у россиян отнимали деньги последние 100 лет / Ян Арт. Finversia
2 months ago 00:54:34 1
ХЛЫСТЫ. Самая дикая секта Российской Империи | ФАЙБ
2 months ago 00:31:45 1
Третьяков и галерея | Рассказывает искусствовед Татьяна Юденкова | Третьяковская галерея
2 months ago 00:05:03 3
3 БАЗОВЫЕ УПРАЖНЕНИЯ ЗА 3 МИНУТЫ | Лечебная физкультура до 100 лет
2 months ago 01:24:37 1
Новая лекция Татьяны Черниговской Музыка и мозг
2 months ago 01:07:00 1
ЧатФКН#19: Айбек Аланов о новом методе редактирования изображений, научном сотворчестве и будущем ИИ
2 months ago 01:12:26 1
Книги на миллион и счастье. Алексей Корнелюк. Книжный чел #97
2 months ago 00:52:50 1
Марсель, Франция, Гид по Городу – Что Посмотреть и куда сходить! Топовые места, маршрут на 3 дня.
2 months ago 00:53:28 1
Алексей Полилов. Мельчайшие насекомые как новые модульные объекты для большой науки
2 months ago 00:36:45 1
МИКЕЛАНДЖЕЛО БУОНАРРОТИ. Секрет великого мастера
2 months ago 00:34:31 1
Как советские мультики научили нас слушать классику, оперу, джаз, рок, симфонии и барочную музыку?
2 months ago 01:33:55 1
MIRAVI | Первое большое интервью x Варя Судина, Сергей Нихаенко