I fredags den 5 mars firade Alternativ för Sverige tre år. Stort tack alla ni som följde livesändningen! Ni som missade den kan se hela firandet i efterhand här:
Nyligen skedde ett brutalt våldsdåd i Vetlanda. En afghan högg ned sju oskyldiga svenskar. Vissa ropar nu på fler poliser, som t ex Anna Hedenmo på SVT Agenda, men de gör det av fel anledning.
Självklart ska det finnas poliser i alla Sveriges kommuner, det är en självklarhet. Men vi måste också inse att fler poliser inte kan förhindra all brottslighet. Den absolut viktigaste åtgärden för att minska brottsligheten är inte fler poliser, utan färre kriminella. Färre kriminella får vi genom återvandring. Om vi utvisar de grupper som är enormt överrepresenterade i vålds- och sexualbrottsstatistiken, som afghaner, så slipper vi all deras framtida brott
5 views
444
124
2 days ago 01:35:01 1
КОНСТАНТИН ДАРАГАН: Про будущее России и мира, конфликты и глобальные перемены 2025-2040
2 days ago 00:42:34 1
ПОЧЕМУ Я НЕНАВИЖУ СССР. “Неосталинист“ Рудой, Майкл Наки, Badcomedian VS Совок
3 days ago 03:21:26 1
КЫШТЫМСКАЯ АВАРИЯ - взрыв 1957 года. Тайна засекреченной аварии, радиоактивная река и озеро смерти.