Morgan Spurlock filmrendező a kísérleti nyúl szerepét tölti be ebben a gyorsétterem-iparról szóló filmben. Az amerikai elhízás-járványtól inspirálva harminc napon keresztül napi háromszor McDonald’s-diétán esik át, hogy megvizsgálja a gyorséttermi ételek fogyasztásának hatását a testre és az elmére. A kísérlet hatásai megrázóak: Testtömege 13%-kal nő, koleszterinszintje az egekbe szökik, zsír halmozódik fel a májában, hangulatingadozás és libidóvesztés tapasztalható. A Super Size Me teljesen megváltoztatja az étkezésről és az életről alkotott elképzeléseidet.
A Super Size Me-nek sikerül az a bravúr, hogy egyszerre szórakoztató és rémisztő legyen. Azt vizsgálja, hogy az amerikai iskolákban, vállalatoknál és a politikában uralkodó gyorséttermi kultúra hogyan vezet az országos elhízáshoz. Két étkezés között Spurlock végigautózza az országot, és interjúkat készít számos egészségügyi és táplálkozási szakértővel, ügyvéddel, iskolai dolgozóval és egy meglepően karcsú férfival, aki több mint 19 000 Big Mac-et evett, mégis egészséges koleszterinszintet tart fenn. Találkozunk egy ipari lobbistával is, aki azt állítja, hogy a fogyasztókat fel kell világosítani a táplálkozásról, és zavarba ejtően kijelenti, hogy „mi is a probléma és a megoldás részei vagyunk”.
A film megvizsgálja az ipar politikai lobbitevékenységét és reklámkampányait. Megismerhetünk néhányat a McDonald’s által a vásárlók megszerzésére alkalmazott zavaró stratégiák közül. Különösen hatékony abban, hogy a gyerekeket már fiatal korukban rákapcsoltassa az általuk kedvelt médiumokon keresztül, mint például a születésnapi partik, játékok, bohócok és játszóterek. Bizonyos területeken a McDonald’s játszótér az egyetlen a közösségben. A Super Size Me egyik legmegdöbbentőbb jelenetében Spurlock Jézus, George Washington és Ronald McDonald képeit mutatja meg egy csoport első osztályosnak, és Ronald az egyetlen, akit mindegyikük felismer.
Spurlock rokonszenves műsorvezető, egyszerre szellemes és megnyerő. A gyorsétterem-iparral szembeni kritikája ellenére nem kizárólag a vállalatokat hibáztatja, és egy ponton felteszi a költői kérdést, hogy hol áll meg a személyes felelősség és hol kezdődik a vállalati felelősség. A kísérlet végére megváltozott emberré válik. A film elején megismert vidám és egészséges házigazda puffadt, fáradt és kimerült emberré változott. Első kézből tapasztalta meg, hogy a junk food milyen káros hatással van a nemzetre. Mindent egybevetve a Super Size Me lenyűgöző és informatív betekintést nyújt a gyorsétterem-iparba és annak az amerikai elhízás-járványhoz való kapcsolatába.
2 views
376
87
2 months ago 00:03:52 1
Super 8mm Walton film 338 “MUSICAL STRIP“ GB 196? Comedy/Glamour
2 months ago 00:33:52 1
Медитация Феникс 5D / Материализация Задуманного / Создание Условий для Наивысшего Опыта