Geert Wilders, a hollandiai választás győztese szerint Európa minden nemzete adós Magyarországnak
Exkluzív tartalmakért kérjük csatlakozzon a Hetek Podcast Támogatói Körhöz
Kapcsolódó adásaink:
Megjósolta egy francia regény a párizsi zavargásokat? - A Gerilla története ma az utcákon zajlik
Oriana Fallaci 6 dermesztő jóslata 2003-ból Európa jövőjéről, amelyekből 2023-ra drámai valóság lett
A szentek tábora: 50 éve jelent meg Jean Raspail drámai látomása Európa bukásáról
A november 22-ei hollandiai szavazás világraszóló meglepetése volt, hogy a Geert Wilders vezette Szabadságpárt a mandátumait több mint megduplázva nagy előnnyel megnyerte a választást. Wilderst lapunk olvasói jól ismerhetik, mert 2018-ban, amikor magyar nyelven is megjelent Halállistán című önéletrajzi könyve, akkor országos körutat tartott Magyarországon, és nyilatkozott is a Heteknek.
Ebben az interjúban Kulifai Máté kérdéseire válaszolva Wilders elmondta, nem bánja azt, hogy évtizedek óta halálos fenyegetés alatt kell élnie azért, mert kimondja az igazságot az iszlámról.
„Ha hisszük, hogy a kultúránk értékesebb és azt védelmezni akarjuk, akkor az iszlamizációt meg kell állítanunk. Nem szabadna, hogy ezért mások minket szélsőségesnek vagy rasszistának és hasonlónak bélyegezzenek. Éppen ezért nagyon fontos az oktatás. Az elmúlt évek eseményei, a Németországban és Franciaországban tapasztalt úgynevezett „menekültválság” és a szörnyű terrortámadások sok embert felébresztettek. Ma egy szülőnek napszaktól függetlenül sokkal nehezebb kiengednie a lányát az utcára, vagy iskolába Németországban, Svédországban vagy éppen Hollandiában. A világ megváltozott. Sajnos nem a jó irányba, de néha van úgy, hogy rosszabbul alakulnak a dolgok, mielőtt jóra fordulnának.” – mondta Wilders 2018-ban, és hozzátette, hogy szerinte a felesége a legnagyobb hős.
„Ő innen, Magyarországról származik. Sok mindent kell elviselnie, miután elkövette azt a hülyeséget, hogy 30 évvel ezelőtt belém szeretett. Ma ő a legnagyobb hős, mert nem ő választotta ezt az életet, mégis viseli ennek a következményeit.”
Saját életútjáról ezt mondta:
„Tizenévesen Izraelben éltem néhány évet, és ellátogattam Egyiptomba is, mielőtt a sorkötelezettség miatt haza kellett mennem. Huszonévesen aztán végiglátogattam az iszlám világ több országát is, jártam 3-4 alkalommal Iránban, Afganisztánban, Jordániában, Libanonban és Szíriában is. Ez idő tájt nagyon barátságos, mérsékelt és vendégszerető emberekkel is találkoztam, viszont feltűnt egy hasonlóság ezekben a különféle – szunnita, síita, katonai vagy éppen vallásos rezsim uralta – országokban, hogy mindből teljesen hiányzik a demokrácia. Nincsen sem jogállamiság, sem civil társadalom, sem független igazságszolgáltatás.
Kövess bennünket:
Facebookon:
Instagramon:
Soundcloudon:
és online is:
1 view
322
100
2 months ago 00:01:00 1
Giorgia Meloni: Ein entscheidender Moment für die EU steht bevor! Olaf Scholz,Geert Wilders